Доктор Деземон

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2017
Original title: Доктор Деземон | Num. of pages: 76 | Dimensions: 20 | Cover: мека

Доктор Деземон е  најголемиот научник на сите времиња и креаторот на земоните.Бесни суштества кои полека го освојуваат светот.Џејсон,обичен офталмолог од една болница во градот Њу Ајленд бегајќи од земоните се среќава со многу опасности.Откако ги пронаоѓа својата ќерка и жена на еден остров на кој случајно ќе отплови,два дена подоцна Џејсон и една мала група на љуѓе ќе бидат заробени и однесени на сосема друг остров.Условите на тој остров се ужасни.Мажите се постојани тепани,а жените силувани.Џејсон со својата група и други три жени ќе направат план за бегство чија крајна дестинација и цел е градот Адерсфилд каде во огромна лабораторија живее Доктор Деземон.

Price: 150 ден

86 in stock

Compare
Sold By КупиКнига

Report an abuse for product Доктор Деземон

Category:
SKU: 978-608-201-367-1

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Доктор Деземон”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in