Доктор Сон

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Doctor Sleep | Бр. на страни: 520 | Димензии: 145x205 | Корица: /

Продолжение на безвременскиот бестселер „Сјаење“

Хотелот „Видиковец“ беше местото каде што неговата момчешка дарба за „сјаење“ ја отвори вратата кон пеколот. Ден Торенс денес е возрасен човек, но духовите од „Видиковец“ – и алкохолизмот и насилството наследени од татко му – го влечеа со години. Сега, помогнат од заедницата на Анонимните алкохоличари во Њу Хемпшир, Ден им го ублажува умирањето на лицата во еден дом за стари и изнемоштени лица, каде што го нарекуваат „Доктор Сон“.

Снажен пејзаж на страв - Њујорк тајмс

Застрашувачки - Кливленд плејн дилер

Исцрпно страшно - Њујорк дејли њуз

Ненадминлива имагинација - Опсервер
Рангирано 5 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 500 ден

200 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Доктор Сон

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-958-7

3 оценки за Доктор Сон

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Vozbudliv horor so mnogu presvrti i fantasticni elementi 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in