Долг пат до дното

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: /
Оригинален наслов: A long way down | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: /
Извадок:

Новогодишен дочек на покривот на Зградата на самоубијците, најпопуларната зграда за самоубиства во северен Лондон, и четворица апсолутни туѓинци убедени дека ќе го завршат животот таму......отвораат кутија со пица, почнуваат да разговараат... и откриваат дека се уште поголеми туѓинци отколку што мислеле на почетокот. Но, од тој миг, нивните животи ќе бидат нераскинливо поврзани.Смешен, тажен, и прекрасно човечен, Долг пат кон дното на Ник Хорнби е роман што поставува некои од најголемите прашања: за животот и смртта, за непознатите и пријателството, за љубовта и болката, за тоа дали парче пица ќе ви помогне да ја истерате долгата, темна ноќ на душата.„Екстремно смешен... итар и мудар. Хорнби останува еден од најталентираните комични писатели“.Сандеј тајмс „Ремек-дело... еден од најизвонредните романи со најневеројатните ликови што, на мое задоволство, сум имал можност да ги прочитам“.Џони Деп
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Долг пат до дното

Категорија:
ИСБН: ed458de50c81

1 оценка за Долг пат до дното

  1. Rated 5 out of 5

    Трајче Витанов (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in