Долината на стравот

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 174 | Димензии: 21 | Корица: мека

Долината на стравот е четвртата и последна новела за Шерлок Холмс од Артур Конан Дојл. Романот е поделен во два дела: Трагедијата во Бирлстоун и Сплаварите.
Конан Дојл со неговото типично линеарно раскажување не воведува во светот на мистериите, внимателно менаџирајќи ги елементите страв и терор.
Новелата е филмувана неколку пати.

Цена: 250 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Долината на стравот

Категорија:
ИСБН: 978-608-4641-62-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Долината на стравот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in