Долината на стравот

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: The Valley of Fear | Бр. на страни: 209 | Димензии: 120х200 | Корица: /

Долината на стравот е четвртата и последна новела за Шерлок Холмс од Артур Конан Дојл. Романот е поделен во два дела: Трагедијата во Бирлстоун и Сплаварите.
Конан Дојл со неговото типично линеарно раскажување не воведува во светот на мистериите, внимателно менаџирајќи ги елементите страв и терор.
Новелата е филмувана неколку пати.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 250 ден

14 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Долината на стравот

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-250-8

1 оценка за Долината на стравот

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Ванчо Калајџиев (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  книга што се чита во еден здив, преполна со неочекувани заплети и пресврти, навистина вреди да се прочита

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in