Долна земја; Колумни

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 192 | Димензии: 120mm x 200mm | Корица: /

„Камен воденички, стена грамадна и гранитна од срце ни се свали и огнот на нашата надеж дека ни се може и ќе нè биде, сам од себе се завали, вивна, бувна. Сега саде троа да се караштисаме, некоја песна да му испееме и ор­це за рамо фатени небаре на ѓергев да наве­зиме и толку. Треба да се дозбере летината, да не се остави да скапи, да џглибоса, да се расточи маката наша и печалот.”

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Долна земја; Колумни

Категорија:
ИСБН: 978-608-210-177-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Долна земја; Колумни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in