Домаќинот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: ijjjkl;nj | Бр. на страни: 671 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Бидете први кои ќе го купат извонредниот роман во претпродажба со 10% попуст. СОВРШЕН СПОЈ НА СТРАНИЦИТЕ НА ОВАА ОДЛИЧНА КНИГА Земјата ја окупира вонземска раса наречена ДУША која ги обзема човечките тела и ги брише нивните личности.Мелани Страјдер, една од малубројните луѓе, е конечно фатена и нејзиното тело ќе биде Домаќин на душата која се вика Трагачка. Таа е жива легенда помеѓу припадниците на својата врста, затоа што живеела на многу планети, а Земјата е нејзината деветта планета.Секако, нејзината задача е низ сеќавањата на Мелани, да ја открие локацијата на преостанатите припадници на пружениот отпор, поточно на останатите луѓе. Меѓутоа, живеењето во човечкото тело и ум не наликува на ништо што досега Трагачката го искусила во нејзините претходни животи. Откако ќе се насели во својот домаќин Мелани, набргу открива дека Мелани нема намера да се предаде, дека се уште постои нејзиниот глас, дека ќе се бори, наместо да и ги пружи саканите информации на Трагачката. Мелани го исполнува нејзиниот ум со спомените на нејзиниот сакан Џаред, кој се уште е во бегство. Немоќна да се одбрани од тие желби и емоции на нејзиниот домаќин, Трагачката постепено почнува да се вљубува во тој ист човек, Џаред, кој инаку по нејзината задача мора да го пронај де. Кога несаканите околности ќе ги натерат Трагачката и Мелани против своја волја, да ги здружат своите сили, тие две тргнуваат во опасна и неизвесна потрага по човекот кого двете го сакаат.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Домаќинот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-702-5

Questions and Answers

You are not logged in