ДОМИНО Броеви

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: ДОМИНО Броеви | Бр. на страни: 35 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Содржи: 35 домина од каширани лепенки, со димензии 94x47x2mm, со броеви од 1 до 10 и со некои колекции од 1 до 10 елементи (прсти, јаболка, срца, точки). Предложена игра: Играчите делат по 5 домина, а останатите ги ставаат на купче свртени со лицето надолу. Играта започнува по однапред договорен редослед. Првиот играч става едно домино на средина на масата. Другите по ред ја продолжуваат низата од која било страна со иста слика, доколку имаат такво домино. Ако немаат со што да ја продолжат низата, мораат да извлечат домино од купчето. Играта завршува кога еден од играчите ќе остане без домина, и така тој е победник.

Цена: 390 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ДОМИНО Броеви

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-

Questions and Answers

You are not logged in