Досие: Планета Икс

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: Досие: Планета Икс | Бр. на страни: 174 | Димензии: 110x170 | Корица: мека

Книгите од Астро Гном едицијата не се научни документи, нивната идеја не е да бидат егзактни, ниту содржат физички формули. Напротив, идејата е во играта помеѓу фактот и фикцијата да се создаде нешто што на западот се нарекува факција, а авторот го претпочита изразот едукативна проза.

Цена: 150 ден

10 на залиха

Спореди

Report an abuse for product Досие: Планета Икс

Категорија:
ИСБН: 978-9989-189-63-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Досие: Планета Икс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *