Досие: Ѕвезда Немезис

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 184 | Димензии: / | Корица: мека

Книгите од Астро Гном едицијата не се научни документи, нивната идеја не е да бидат егзактни, ниту содржат физички формули.  Напротив, идејата е во играта помеѓу фактот и фикцијата да се создаде нешто што на западот се нарекува факција, а авторот го претпочита изразот едукативна проза.

Цена: 150 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Досие: Ѕвезда Немезис

Категорија:
ИСБН: 978-608-4625-07-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Досие: Ѕвезда Немезис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in