Драг господине М.

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Geachte heer M. | Бр. на страни: 384 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

Своевремено славен писател, М. го постигнал најголемиот успех со трилер базиран на случај на исчезнување во реалниот живот. Во него ја раскажал приказната за професор по историја што исчезнал една зима откако имал куса врска со својата прекрасна студентка. Професорот никогаш не бил пронајден. По објавувањето, романот на М. станал бестселер што го одбележал неговиот интернационален пробив.

Тоа било пред многу години, но сега кариерата на М. е на залезот. Но не и ако го прашате неговиот бизарен, навидум срамежлив сосед, кој ги демне и него и неговата сопруга. Зошто?

Благодарение на романот на М., кој наводно е фикција, се чини дека сите се поврзани засекогаш, сè додека нешто неочекувано не ја одведе „приказната“ во сосем неочекувана насока.

Со сè позасилена напнатост на својот мрачно циничен ум и светски познатиот инстинкт за човечките недостатоци, Херман Кох повторно не поштедува ништо и никого во својот напнат роман, зајадлива претстава што ги држи читателите на штрек во мистериозниот простор помеѓу фактите и фикцијата.

Цена: 450 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Драг господине М.

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-502-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Драг господине М.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in