Драги Џон

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Dear John | Бр. на страни: 278 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Гневниот бунтовник Џон го напушта училиштето и, немајќи идеја што со својот живот, се пријавува во Армијата. Набргу ја запознава девојката од своите соништа Савана. Нивната врска прераснува во голема љубов, онаква поради која Савана го чека да заврши со воениот рок, а тој пак, едвај чека да почне заеднички живот со жената која му го зароби срцето. Но настаните од 11 септември менуваат се`. Тој чувствува должност повторно да се пријави во Армијата, а долгата разделеност го прави своето. Савана се вљубува во друг. “Драги Џон,“, се двата збора со кои едно срце е скршено, а два животи променети засекогаш. Враќајки се дома, Џон мора да се соочи со фактот дека Савана, која сега е мажена, е се` уште неговата вистинска љубов, но и да ја донесе најтешката одлука во животот.
Рангирано 4.7142857142857 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Драги Џон

Категорија:
ИСБН: 978998900904

7 оценки за Драги Џон

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Tanja D (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Tanja D (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 6. Rated 3 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in