Дракер за секој ден

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The Daily Drucker : 366 days of insight and motivation for getting the right things done | Бр. на страни: 480 | Димензии: 14x21 | Корица: /

Сега, за првпат, најмоќните идеи на Дракер се собрани на едно место – Дракер за секој ден. Компилацијата на четива од целиот негов работен век, Дракер за секој ден ги презентира клучевите за неговото размислување и го спојува неговиот впечатлив корпус од дела. Меѓутоа, оваа книга служи како нешто повеќе од објаснување на делата на Дракер – таа е повик за акција. Како што пишува и самиот Дракер: „Најважниот дел од оваа книга се празните простори на дното на нејзините страници. Таму читателите ќе треба да придонесат со своите дејства, одлуки и со резултатите од овие одлуки. Затоа што ова е книга за дејствување.“

Цена: 699 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Дракер за секој ден

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-042-1

Questions and Answers

You are not logged in