Дракула

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Dracula | Бр. на страни: 507 | Димензии: 20 | Корица: /

Кога Џонатан Харкер е повикан да оди во Трансилванија на Карпатите во врска со купопродажба на недвижен имот, тој не знае дека влегува во дувлото на крволочниот вампир, грофот Дракула. Дракула спие во тивок гроб под својот пуст замок. погледот му е студен, а лицето му е смртно бледо. Но, на неговите усни има подбивна насмевка - и капки свежа крв. Тој е мртов со векови, а сепак не може да умре... Иако Брам Стокер не го измислил вампирот Дракула, влијанието од неговиот роман врз популарната култура е непобитно.

Цена: 470 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Дракула

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-58-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дракула”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in