Другата страна

Издавач: Табахон. | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Другата страна | Бр. на страни: 119 | Димензии: Б5 | Корица: мека

Театролошко издание кое содржи текстови кои овој млад театарски критичар ги има објавувано во дневните весници и неделниците последниве неколку години. Тоа е значајно не само како документ за македонската театарска меморија, туку и како специфичен модел за естетско промислување на театарскиот израз кај нас. Ставајќи се од „другата страна“ на сцената. Упалевски е ригорозен во проценката не само на театарските претстави за кои станува збор, туку и на актуелниот културен контекст.

Цена: 200 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Табахон

Report an abuse for product Другата страна

Категорија:
ИСБН: 978-608-4566-04-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Другата страна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in