Дрвото на јаничарите

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: The Janissary Tree | Бр. на страни: 295 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Исклучително интересен роман за тајниот живот на робинките во харемот, за тагата на евнусите, суфискиот мистицизам, метежот во Истанбул
во деветнаесеттиот век... Додека главниот лик Јашим влегува и излегува од богатиот сарај и поминува низ бедните, споредни сокаци на Истанбул, на читателот му се дава можност истовремено да ги доживее времето и местото, каде што интригата, измамата и подмитувањето биле средства за смртоносни, лични и политички страсти.

Цена: 300 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Дрвото на јаничарите

Категорија:
ИСБН: 9989-144-92-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дрвото на јаничарите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in