Дрвото

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Traeid | Бр. на страни: 36 | Димензии: 21 | Корица: мека

Најнаградуваната книга за деца и големи „деца“ на Бардур Оскарсон „Дрвото“ ги има освоено: наградата за литература за деца и млади од Нордискиот совет во 2018 г., наградата за литература за деца и млади од Западниот нордиски совет за 2018 г., а беше наведена и на Меѓународната селекција на Белите гаврани во 2018 година, наградата за книги од MGIP (Мотовун - група интернационални издавачи) во 2017 г. и Сребрената награда од ICMA (Меѓународна награда за креативни книги) во 2017 г. Хилберт и Боб се другари. Но еден ден, Хилберт му кажува нешто толку неверојатно на Боб, што тој не е сигурен дали во нешто такво може да поверува... „Дрвото е книга за стравот од непознатото, за немирот во наводната едноличност на секојдневието, за нашите внатрешни битки и за нијансите на пријателството.“ – Јулијана Величковска

Цена: 200 ден

14 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Дрвото

Категорија:
ИСБН: 978-608-265-014-2

Questions and Answers

You are not logged in