Dua Libër (на албански)

Издавач: Антолог | Јазик: Shqip | Година: 2006
Оригинален наслов: Сакам книга | Бр. на страни: 48 | Димензии: 17х25 | Корица: /

Прекрасен избор од богатото творештвото на еден од најреномираните писатели за деца во Македонија, во превод на албански јазик. Топли раскази, песни, сказни и драматизации во кои ќе ужива секое дете од предучилишна и рана училишна возраст. Објавена во Библиотеката „Мозаик“, под уредништво на Вилма Венковска-Милчев, директор на Образовната програма при невладината организација Потрага по заедничка основа. Сакам книга е албанскиот, односно вториот, дел од масивниот издавачки проект со наслов „1 книга - 21 јазик“.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 150 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Dua Libër (на албански)

Категорија:
ИСБН: 9789989218781

1 оценка за Dua Libër (на албански)

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in