Два божика

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Два божика | Бр. на страни: 132 | Димензии: 20 | Корица: мека

Оваа ведра и преубава романса, со многу хумор, но и малку горчлива вистина, нѐ носи во Брисел, во Амстердам, во Лутон, во Охрид, во Софија и во Скопје и тоа токму овој период од годината. Приказна со многу бои, мириси, слоеви... што се чита во еден здив и се доживува со сите сетила! Уште едно дело што ветува уживање во леснотијата на читањето, напишана во препознатливиот стил на Пандева, на раскошен македонски јазик! „Она што најмногу ѝ недостигаше на македонската литература - божикна приказна. Колку европска толку македонска!“ - Даниела Трајкоска, уредник на Културната рубрика во „Вечер“

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Два божика

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-265-045-6

Questions and Answers

You are not logged in