Дванаесеттиот ангел

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The twelfth angel | Бр. на страни: 163 | Димензии: 148х210 | Корица: мека

Сместена во срцето на Њу Ингланд, гордата заедница на Боланд, во Њу ХемпШир, го слави враќањето на еден од нивните. Џон Хардинг имаше се: високо платена работа, прекрасна сопруга и убав седумгодишен син. Тогаш, низ трагичниот  пресврт на судбината, животот на Џон се урнува до најлабок очај. Неговата жена и син умираат во сообраќајна несреќа. Џон се повлекува во тоа што останало од неговиот живот, тетеравејќи се на работ на самоубиството. Но, наскоро се појавува светлина: стар пријател на Џон стапнува на неговиот праг со утешителни зборови и со молба. Тој сака Џон да го раководи неговиот стар тим од малата лига, Ангелите. Џон неволно прифаќа. За врме на пробите тој запознава едно осамено момче, Тимоти Нобл. Ова момче кај Џон буди вчудоневидувачка сличност со неговиот син – и низ ова невообичаено пријателство Џон ја наоѓа мудроста во животот, за кој тој мислеше дека му се испуштил од неговиот допир засекогаш...

Цена: 210 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Дванаесеттиот ангел

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-164-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дванаесеттиот ангел”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in