Двобој

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Поединок | Бр. на страни: 234 | Димензии: 20 | Корица: /

Ромашов – интелигентен млад офицер, сместен во воен гарнизон во Јужна Русија, каде што не може да им се спротивстави на своите ограничени колеги и на воениот живот, на суровоста на армијата, хоророт и вулгарноста на офицерското општество. Тој се вљубува во сопругата на еден надреден офицер, студена и пресметлива жена чија единствена амбиција е напредувањето на нејзиниот сопруг. Аферата води до двобој... Дали победникот во двобојот е вистинскиот победник?

Цена: 380 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Двобој

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4626-79-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Двобој”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in