Е-топија

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: E-topia | Бр. на страни: 198 | Димензии: 150х225 | Корица: мека

Вилијам Мичел е декан на Школата за архитектура и урбанизам на Институтот за технологија во Масачусетс. Тој е автор на книгите Град на битовите, Реконфигурираното око и Логиката на архитектурата. Е-топија нуди брилијантна и концизна лекција за тоа како еволуцијата на информациската и на другите технологии го менува начинот на кој ги градиме работните места и заедниците, како управуваме со односите и како ги задоволуваме нашите материјални потреби. Ненаметливо ја поставува дигиталната технологија во историски и во материјален конеткст, правејќи ја на тој начин нешто од што не треба да се плашиме - Рандал Лајман, San Francisko Bay Guardian

Цена: 190 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Е-топија

Категорија:
ИСБН: 9989-144-20-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Е-топија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in