Еден од нас лаже

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: One of us is lying | Бр. на страни: 300 | Димензии: 21 | Корица: мека

Можете ли да го откриете убиецот? На дополнителна настава како казна затоа што носеле мобилни телефони на часот се повикани петмина ученици: паметната и вредна Бронвин која треба да го продолжи школувањето на Јејл; Ади, типична убавица и совршена девојка на Џејк; Купер, играч на бејзбол со голема спортска кариера на повидик; младиот престапник Нејт кој е на условна казна и Сајмон, одметник и основач на блог во кој ги открива тајните на своите соученици. Но кога од училницата живи ќе излезат само четворица, се отвора кругот на присилни пријателства, тајни и разоткривања – сѐ со цел да се пронајде убиецот на Сајмон. Наивната приказна се претвора во застрашувачки и напнат трилер. Тркалото на вистината полека се врти – соочување со сопствените стравови, храброст да се признае личната вина и да се открие чуваната тајна под притисокот на созревањето. Сите кријат нешто од очите на јавноста. Прашање е на што сѐ е подготвен секој од нив за да ја сочува сопствената тајна. „Неверојатните пресврти и исклучителните ликови придонесуваат за возбудлива авантура која ќе ја проголтате во еден здив.“ – Гардијан

Цена: 450 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Еден од нас лаже

Категории: ,
ИСБН: 978-608-230-698-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Еден од нас лаже”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in