Единаесет минути

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2001
Оригинален наслов: Onze minutos | Бр. на страни: 274 | Димензии: 0 | Корица: мека

Единаесет Минути е роман што предизвика бурни реакции во светот. Тоа оттаму, што Пауло Коелјо за првпат пишува книга за сексот: главниот лик е младата Бразилка Марија, која во потрага по среќата станува проститутка. Иако изобилува со еротски сцени, Единаесет минути, всушност ја воспева љубовта, вечната потрага по себеси, преку средбата со другиот. Некои книги ни помагаат да мечтаеме, други не потсетуваат на стварноста, а оваа најнова книга на Коелјо порачува: не минувајте само така во животот, танцувајте низ него!
Рангирано 4.71 од 5 според 14 рејтинзите на корисниците
(14 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Единаесет минути

Категорија:
ИСБН: 9989-918-81-3

14 оценки за Единаесет минути

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Radmila Stefanovska (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Tamara Trajkova (верификуван корисник)

 8. Rated 2 out of 5

  Anita Jovanova (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Boban Veselinov (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 11. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 14. Rated 5 out of 5

  biskovski18@gmail.com

  Odlicna 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in