Единственото сеќавање на Флора Бенкс

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The One memory of Flora Banks | Бр. на страни: 278 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Ја гледам раката. Не неа пишува: ФЛОРА. Биди храбра.“ Десет години имав кога се промени сè.. Осум години ми важи пасошот. Шест луѓе ме бараат на студот. Четири години имав кога ја запознав најдобрата другарка. Едно сеќавање е сè што имам. возбудлива, непредвидлива, уникатна, трогателна, охрабрувачка... Книга што нема да ја заборавите никогаш! Флора Бенкс има седумнаесет години и има амнезија. Сè што ѝ се случува, многу брзо го заборава. Постојано се обидува да се сети на минатото. Живее сега и тука. Но, една вечер ќе го бакне Дрејк и ќе се промени сè. Се сеќава на тој бакнеж. Тоа е првото сеќавање што успеа да го зачува од својата десетта година. Но, Дрејк отиде на Северниот пол, на Арктикот. Ќе успее ли да го пронајде? Ќе ѝ помогне ли тој да си го врати памтењето? Ќе успее ли љубовта да ја пoбеди амнезијата? Не ѝ преостанува ништо друго освен да се обиде. Мора да го пронајде, без оглед на сè! Мора да биде похрабра и порешителна! Ѝ преостанува само надежта! Но на кого да верува на ова патување? На Дрејк, на најдобрата другарка, на родителите или... Во рацете држите книга во која е раскажана несекојдневна љубовна и животна приказна. Приказна која мотивира на упорна борба, а возбудливиот начин на кој е напишана, не го остава читателот ниту за миг. Го држи вниманието до самиот крај, кој не можете да го предвидите. „Приказна што создава лесна атмосфера... волшебна... книга што брзо се чита и во која е спакуван силен емотивен набој.“ Гардијан

Цена: 350 ден 245 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Единственото сеќавање на Флора Бенкс

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-113-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Единственото сеќавање на Флора Бенкс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in