Една секојдневна приказна

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Обыкновенная история | Бр. на страни: 408 | Димензии: 20,5Х13,5 | Корица: мека

Секојдневната приказна на Иван Гончаров останува секојдневна приказна и по речиси сто и осумдесет години откако е напишана. Животот и препознатливоста на романот ги истакнал и самиот автор. И навистина: судир на соништата, идеалите, младешките надежи – со обичното,со она што неволно го нарекуваме „вистината на животот“. Зарем ова не е вечна приказна?

Цена: 500 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Една секојдневна приказна

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4626-99-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Една секојдневна приказна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in