Една жена

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Egy nő | Бр. на страни: 179 | Димензии: 21 | Корица: /

Во 97 поглавја од романот, Естерхази пишува за љубовта од различни агли, осветлувајќи ја во перспективата на блискоста, омразата, сексот, желбата, играта, слабоста, моќта, при што книгата може да се чита како еден вид енциклопедија на љубовта. Книгата е објавена ос поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Една жена

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4865-19-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Една жена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in