Едукативна игра „Букви, зборови и слогови“

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Едукативна игра „Букви, зборови и слогови“ | Бр. на страни: 0 | Димензии: / | Корица: тврда

Низ игра и забава до едукативен развој на вашето дете! Едукативна игра „Букви, зборови и слогови“ наменета за деца од 4 до 7 години. Играта ќе им помогне на децата правилно да ги совладаат основните елементи од писменоста: глас-буква, збор-слика и делови од збор-слог. Играта содржи седум нивоа за активност на детето. Играта е изработена по стандардите на наставната програма, која се користи во образованието во Македонија.

Цена: 350 ден

49 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Едукативна игра „Букви, зборови и слогови“

Категорија:
ИСБН: 608-204-198-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Едукативна игра „Букви, зборови и слогови“”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in