Економските интереси на поединецот и карактеристики на нивната реализација во современата економија

Оригинален наслов: Економските интереси на поединецот и карактеристики на нивната реализација во современата економија | Бр. на страни: 145 | Димензии: 21см | Корица: тврда

Економијата го разгледува човекот како дел од единствениот систем на социјално-економските односи анализирајќи го системот на заемни врски меѓу луѓето и откривајќи ги зголемените мотиви за нивно однесуввање.Соодветно,ако психологијата го разгледува човекот одвнатре концентрирајќи се на одделни насоки на поединецот,тогаш економската теорија му приоѓа на човекот од страна на неговите надворешни врски.Таа не го смета како свој предмет одделно земениот поединец,туку само поединецот кој е внедрен во системот на општествени,пред се економски односи.

Цена: 550 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product Економските интереси на поединецот и карактеристики на нивната реализација во современата економија

Категорија:
ИСБН: 9786084689126

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Економските интереси на поединецот и карактеристики на нивната реализација во современата економија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in