Екс Катедра

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 240 | Димензии: 120mm x 200mm | Корица: /

ПАТУВАЊЕ Патувања, добри патувања, радосни патувања, патувања за кои се бара и со мерак се дава муштулук; утешни патувања, патувања кои смируваат, оптимистички патувања кои будат најголеми надежи! Патувања што лекуваат подобро од која било терапија, патувања што разведруваат, патувања заради кои се пее, патувања од кои се добиваат крилја! И страшни патувања, зли патувања, патувања злокобници! Лоши патувања од кои в миг се онемува, патувања на кои во коските се вселува ужас. Патувања што предизвикуваат лелек; патувања од кои потекуваат солзи, и патувања од кои солзите секнуваат!

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Екс Катедра

Категорија:
ИСБН: 978-608-210-145-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Екс Катедра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in