Елин, разно

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Elín, ýmisleg | Бр. на страни: 176 | Димензии: 14×20 cm | Корица: мека

Вистински значајните нешта во нашите животи можат да се соберат само во две-три кутии. Ако навистина имаме среќа, на крајот во тие кутии ќе има само неколку спомени кои сакаме да ги заборавиме засекогаш. Дали е подобро да се соочиме со себе или да ризикуваме да се изгубиме себеси? Преплетувајќи приказни за две исклучителни жени, храбриот роман на младата исландска книжевна ѕвезда, Кристин Еириксдотир, зборува за големите трауми и малите животни радости, за сеќавањето и заборавањето на најважните мигови од животот, за неправдата која е проткаена низ нашите животи и начините да ја надминеме, или барем да научиме да живееме со неа. Елин, разно е исклучително актуелно дело кое ги допира горливите прашања со кои сме принудени да се соочиме во нашиот сè попроблематичен свет.

Цена: 325 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Елин, разно

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4852-13-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Елин, разно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in