Ема

Издавач: Магор | Јазик: македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Emma  | Бр. на страни: 467 | Димензии: 140 х 200 | Корица: тврда

Ема претставува кулминација на мајсторството на Џејн Остин: ова е роман во кој е исплетена една од најсреќните љубовни приказни, преполна со сплетки, досетки и остроумно и суптилно истражување на врските меѓу мажите и жените.
Рангирано 4.30 од 5 според 10 рејтинзите на корисниците

Цена: 390 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Ема

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-027-6

Questions and Answers

You are not logged in