Емотивен манипулатор

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: FGDG | Бр. на страни: 105 | Димензии: 21 | Корица: мека

Жртвувајќи ја среќата заради љубовта, ја загубив онаа најважната – љубовта кон самата себе. Лутејќи се на сите околу мене, најмногу се налутив на себеси. Гневот кој го чувствував, ме надвладеа. Тагата, исто така. Разочарувајќи се во светот, најмногу се разочарав самата себе. Грижејќи се премногу, заборавив да се грижам за самата себе. и тоа траеше, и траеше… Сè додека не се разбудив, за среќа. сè додека не ги отворив очите и вистински прогледав за прв пат. Сè додека не ги пуштив сите лоши мисли од себе и решив да се ослободам. И престанав да се лутам. престанав да бидам гневна. Престанав да се разочарувам. Светот е онаков каков што е. Но, јас ќе бидам онаква каква што сакам да бидам во него. и додека сум овде, секоја секунда живот, ќе ја љубам и ценам.

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Емотивен манипулатор

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-935-7

Questions and Answers

You are not logged in