Емоционална катарза

Издавач: Култура | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Емоционална катарза | Бр. на страни: 74 | Димензии: 20 | Корица: тврда

„…Триесетте поетски записи во книгата Емоционална катарза јасно укажуваат на стамено и прецизно авторско писмо кое во иднина сигурно ќе има да каже многу повеќе отколку на овој стихуван почеток. Секоја поезија, па и оваа на Наташа Стоилкова, ја добива својата поголема смисла кога се чита во осама и гласно. Овие песни имаат што да кажат. Пробајте, барем за миг, гласно да ги почувствувате.“ Сашо Димоски

Цена: 200 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Емоционална катарза

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-987-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Емоционална катарза”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in