Енергија и материја

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Енергија и материја | Бр. на страни: 95 | Димензии: 220x290 | Корица: /

Гравитација, притисок, варијации на движење, дејство на силите, трансфер на енергија, електростатика и електромагнетни бранови, топлина и температура - сето ова и многу повеќе во овој прекрасен прирачник за физика и хемија.

Цена: 441 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Енергија и материја

Категорија:
ИСБН: 978KK00004

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Енергија и материја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in