Engineering Design: A Materials And Processing Approach

Издавач: McGraw-Hill Education | Јазик: English | Година: 200
Оригинален наслов: Engineering Design: A Materials And Processing Approach | Бр. на страни: 798 | Димензии: 88x25 | Корица: /

Useful for engineering students, this third edition contains prescriptive guidance on how to carry out design.

Цена: 2399 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Академска Книга

Report an abuse for product Engineering Design: A Materials And Processing Approach

Категорија:
ИСБН: 9780071162043

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Engineering Design: A Materials And Processing Approach”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in