Енциклопедија од 7 до 77 години

Автор: /
Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 360 | Димензии: 30 x 25,5 x 2,5 | Корица: /

Книга во претпродажба. Ќе биде достапна од 01.07.2018.

ЕНЦИКЛОПЕДИЈА
нуди цел свет од информации на секоја страница, од неверојатните инсекти и месојадните диносауруси до скапоцените камења и Античкиот Рим.
ЕНЦИКЛОПЕДИЈА е врвна визуелна енциклопедија, која изобилува со над 10.000 слики и фасцинантни факти за науката, природата, културата, спортовите и историјата.

Цена: 4990 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Енциклопедија од 7 до 77 години

Категорија:
ИСБН: 978-6084-5004-8-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Енциклопедија од 7 до 77 години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in