Енциклопедија за девојчиња

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Энциклопедия для девочек | Бр. на страни: 125 | Димензии: 24 | Корица: тврда

Оваа прекрасна илустрирана „Енциклопедија за девојчиња“ е напишана специјално за младите читатели, како вистински разновиден и сеопфатен прирачник во нивниот живот. Тука се собрани голем број корисни совети и препораки.
Ќе дознаете што се добива од здравиот начин на живеење, ќе научите да креирате свој уникатен стил, ќе ги дознаете карактеристиките на пубертетот, ќе сфатите колку различни односи постојат меѓу луѓето и како правилно да ги изградите.
Оваа книга ве учи како да бидете среќни и исполнети личности, бидејќи сите ресурси за достигнување на оваа цел веќе постојат во секој од Вас.

Цена: 599 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Енциклопедија за девојчиња

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-33-800-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Енциклопедија за девојчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in