Environmental Economics

Автор: Martha K. Field
Издавач: McGraw-Hill Education | Јазик: English | Година: 2007
Оригинален наслов: Environmental Economics | Бр. на страни: 503 | Димензии: 62x35 | Корица: /

This work includes twenty-one chapters covering Cost and Benefits of Environmental Policy, Environmental Analysis, Policy Analysis, US Policy (Air Pollution, Toxic Wastes, State and Local Issues), and International Environmental Issues.

Цена: 1999 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Академска Книга

Report an abuse for product Environmental Economics

Категорија:
ИСБН: 9780071255851

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Environmental Economics”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in