Еристичка дијалектика

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 128 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Ова е практичен прирачник за тоа како треба да дискутираме и да водиме расправи во секојдневниот живот. Во своите 38 трикови, Шопенхауер ни дава конкретни примери како секогаш да имаме право и да го победиме противникот со најмоќното оружје што го имаме на располагање - зборот.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Еристичка дијалектика

Категорија:
ИСБН: 9786082010199

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Еристичка дијалектика”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in