Ешковци-морепловци

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Ешковци-морепловци | Бр. на страни: 16 | Димензии: 21х21 | Корица: мека

После неколку месеци договори и подготовки ежињата и нивните родители отпатуваа на море. И тоа кај нивните блиски роднини од далечните краишта – морските ежови.

Уште со целосно нераспакуван багаж, ежињата побрзаа да се фрлат во морското синило. Пливаа како целиот свој живот да го минале во вода. Толку вешто и успешно, што ги восхитија не само своите родители туку и домаќините.

Подоцна пак секој од нив се соочи со различни желби и предизвици. А најголемиот проблем беше што прекрасните денови крај морето најбрзо минуваат. Како ќе успеат ежињата и нивните роднини – морските ежови – да го продолжат своето дружење?

Цена: 180 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Ешковци-морепловци

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-66832-2-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ешковци-морепловци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in