Eцце хомо

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 112 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

На човечки, премногу човечки начин Ниче ја отвора својата душа пред идните читатели кои, според него, се „малкумина, но одбрани“. Како што знае со полни гради и нарцисоидно да го истакнува своето значење за иднината и историјата на светот, исто така знае и да се пожали на болките во телото, да се критикува поради некој свој поранешен погрешен или недоработен став.Еве човек, или Како човекот станува она што е Ниче го напишал во своите подоцнежни години, кога парализата веќе му била во поодминат стадиум.Тоа претставува негово лично објаснување на неговите главни дела и на условите во кои биле пишувани. Било објавено дури во 1908, бидејќи долго време се мислело дека Ниче пред смртта лично сакал да остане необјавено.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Eцце хомо

Категорија:
ИСБН: 9786082011370

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Eцце хомо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in