Ева / Кери ван Бруген

Издавач: Макавеј | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Eva / Carry van Bruggen | Бр. на страни: 174 | Димензии: A5, 21cm | Корица: мека

...Роман што предизвикал голем интерес со објавувањето во 1927 година и оттогаш е препечатен во голем број на изданија. Искрен автопортрет на Кери ван Бруген, исповед во која низ континуиран дијалог со нејзиното алтер его доаѓа до сознание дека значењето на постоењето лежи во конфликтот со светот, во личната борба. „Ева“ е приказна за извонредна млада жена која се ослободува од своето потекло, од верувањата со кои пораснала и која е во потрага по својот пат во животот.

Ева / Кери ван Бруген ; превод од холандски Ели Пујовска

Цена: 420 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Макавеј

Report an abuse for product Ева / Кери ван Бруген

Категорија:
ИСБН: 978-608-205-523-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ева / Кери ван Бруген”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in