Езеро

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Jezero | Бр. на страни: 446 | Димензии: А5 | Корица: мека

Ја крена главата и погледна кон водата, подмрзната по краевите. Од мразот ѕиркаше нешто бело. Толку бело што во вечерниот самрак изгледаше вештачки, пластично, како рака на кукла од излог.
Кој ли фрлил кукла од излог во река? – помисли.

Тарас Бирса, виш криминален инспектор од полициската управа во Љубљана, на новогодишната ноќ се враќа од скијање на Вогел. Додека се пробива низ снежната бура накај дома, наидува на една девојка која во реката нашла непрепознатлив труп на млада жена.
Која е жртвата? Кој е убиецот? Дали злосторството го извршил некој лудак или непознатата е жртва на заговор?

Како да се најде сторителот ако не се знае која е жртвата?

КНИГАТА СПОРЕД КОЈА Е СНИМЕНА СЛОВЕНЕЧКАТА ХИТ-СЕРИЈА „ЕЗЕРО“.

Цена: 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Езеро

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4938-20-0

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Езеро”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in