Факундо или Цивилизација и варварство во аргентинските пампи

Издавач: Nampress | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Факундо или Цивилизација и варварство во аргентинските пампи Сармиенто, Доминго Фаустино | Бр. на страни: 250 | Димензии: A5 | Корица: /

Факундо или Цивилизација и варварство во аргентинските пампи Сармиенто, Доминго Фаустино

Цена: 300 ден 150 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Факундо или Цивилизација и варварство во аргентинските пампи

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-9989-682-89-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Факундо или Цивилизација и варварство во аргентинските пампи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in