Фани Хил

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Fanny Hill or memories of a woman of pleasure | Бр. на страни: 209 | Димензии: 140 х 200 | Корица: /

Роман кој веднаш по своето објавување во 1748 бил забранет поради непристојните содржини. Приказната за Фани Хил, која пристигнува во Лондон сама, сиромашна и неискусна и паѓа во рацете на еден сопственик на бордел, магазинот „Плејбој“ во 2011 ја прогласи за најеротска книга на сите времиња.

Цена: 290 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Фани Хил

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-80-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Фани Хил”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in