Фашистичка револуција

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 370 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Ова прво издание на Мусолини на македонски јазик претставува своевидна тематска антологија од говори, статии и искажувања на Мусолини. Во неа се дадени основните акценти на политиката, теоријата, практиката и пропагандата на фашизмот. Со својот збор, Мусолини гради митови, ги воодушевува масите, ја облекува конгломератската фашистичка идеологија во убави алишта и ја аргументира фашистичката практика.
Рангирано 1 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Фашистичка револуција

Категорија:
ИСБН: 9789989920967

1 оценка за Фашистичка револуција

  1. Rated 1 out of 5

    ljupco mihajloski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in