Феликс Австрија

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Фелікс Австрія | Бр. на страни: 325 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Историска сага за блискоста помеѓу Стефанија Чорњенко и Адела Ангер, ќерка на добростоечки лекар. По смртта на докторот, Стефанија станува слугинка кај Адела. Тоа, заедно со бракот на Адела и ненадејното влегување на момчето Феликс во нивните животи, ќе стане приказна за неверојатно и понекогаш чудно и тешко пријателство. Прекрасна историска драма напишана од украинската писателка Софија Андрухович. Книга според која е снимен филмот Maid-In-Law.

Цена: 350 ден

15 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Феликс Австрија

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-109-7

Questions and Answers

You are not logged in