Fëmijët nga rruga Pal

Publisher: Либи | Language: Shqip | Year: 2021
Original title: A Pál utcai fiúk | Num. of pages: 184 | Dimensions: 20 см | Cover: мека

„Fëmijët nga rruga Pal" është roman për rivalitetin e dy klubeve të fëmijëve nga Budapesti dhe përpjekjet e tyre për të pushtuar hapësirën për lojë. Në rrugën Pal në Budapest jetonte një grup fëmijësh, armiku më i madh i të cilëve ishte një grup këmishash të kuqe nga kopshti botanik. Arsyeja e konfliktit midis dy grupeve të fëmijëve është konfiskimi i xhamlive të Nemeçekut nga rruga Pal nga ana e vëllezërve Pastor nga grupi kundërshtar. Fëmijët e kalonin fëmijërinë e tyre të shqetësuar në lojëra lufte, duke imituar të rriturit dhe heronjtë nga romanet e lexuara aventuriere. Por, në fund, fëmijëria pa brenga do të ndërpritet tragjikisht...

Price: 350 ден

20 in stock

Compare
Sold By Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Fëmijët nga rruga Pal

Categories: , ,
SKU: 978-608-267-173-4

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fëmijët nga rruga Pal”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in