Финансирање на мали и средни претпријатија

Оригинален наслов: Финансирање на мали и средни претпријатија | Бр. на страни: 368 | Димензии: / | Корица: тврда

Малите и средни претпријатија (МСП) преставуваат двигател на развојот на секоја економија. Фундаменталните промени на пазарот во последните неколку децении ја зголемија важноста на МСП. Имено, поврзаноста на меѓународниот пазар ја интензивира конкуренцијата меѓу МСП, а зголемената пазарна фрагментација , заедно со рапидните технолошки промени ја преиспита ефикасноста на големите компании. Кои ова треба да се додаде и последната финансиска криза од 2008 год којашто наметна потреба за повторно преиспитување на МСП и нивната улога воревитализацијата на економијата и намалување на невработеноста.

Цена: 1200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач УКИМ Економски институт-Скопје

Report an abuse for product Финансирање на мали и средни претпријатија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4519-17-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Финансирање на мали и средни претпријатија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in